Çiftçioğlu Mobilya - Yatak Odaları - Yemek Odaları - Koltuk Takımları - Köşe Takımları - Genç Odaları
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Son dönemin en popüler mobilyalarından biri olan ve küçük mekanlarda da oturma alanı yaratma ihtiyacını karşılayan köşe takımları aslında titizlikle seçilmesi gereken mobilyalardan biridir. Uzun kullanım ömrü beklentisini karşılamasından şık bir duruş sergilemesine kadar, önemli olan pek çok detay var. Birlikte gözden geçirelim.

Kalite Sadece Dayanıklılık Anlamına Gelmez

Öncelikle kalite odaklı bir seçim yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Kalite sadece köşe takımının iskelet sisteminin sağlam olması ve uzun kullanım ömrü sunması anlamına gelmez. Döşemelik kumaşın, varsa kullanılan aparat ve süsleme malzemelerinin de kaliteli olması lazım. Çünkü iskeleti çok sağlam olsa da döşemelik kumaşı, iç süngerleri eskiyen bir köşe takımı size aynı konforu sunamaz. Aynı şekilde kırlentleri çabucak deforme olan bir koltuk takımına sahip olmak da istemezsiniz.

Ölçüleri Mutlaka Öğrenin

Köşe takımında ölçülerin de önemi çok büyük. Ayırdığınız alanı tamamen kaplayacak bir köşe takımı seçmeniz hem alanı verimli şekilde kullanmanızı sağlar hem de maksimum oturma alanı elde edersiniz. Ancak alana sığmayacak kadar büyük bir köşe takımı seçmeniz de büyük soruna neden olur. Odanızda köşe takımını nerede konumlandıracağınızı ve bu alanın kaç cm olduğunu model seçmeden önce biliyor olmalısınız. Oturma alanı ideal ölçülerde dizayn edilmiş bir köşe takımı seçmeniz de önem taşıyor.

(Oturma alanı için ideal ölçü 50 ila 60 cm arasıdır.)

Renk Seçimini Kirlenme Süresine Göre Yapmayın

En büyük hata kir göstermemesi için renk seçimini rahatlıkla yapamamaktır. Her rengin ortamda yaratacağı etki değişir. Bu nedenle kendinizi mutlaka koyu renkli köşe takımları arasından seçim yapmak zorunda hissetmeyin. Zira koyu renkli koltuk takımları da mutlaka zamanla kirlenecek ve kirini de gösterecektir. Açık renkli köşe takımlarına da şans tanıyın.

İletişim
Whatsapp
Hemen Ara
Lokasyon